Czy ktoś może mi pomóc szkolić z bhp w Białymstoku? - bhp

bhp białystok

Co łączy pracowników na stanowisku biurowo-administracyjnym

Co łączy pracowników na stanowisku biurowo-administracyjnym, kierowników, robotników oraz wiele innych? Szkolenia BHP, które muszą odbyć w miejscu pracy. Zdobywanie wiedzy na temat zagrożeń i sposobach radzenia

Czy ktoś może mi pomóc szkolić z bhp w Białymstoku? - bhp bhp białystok
sobie z nimi to podstawa poczucia bezpieczeństwa.

Posiadanie kontroli nad czyhającymi niebezpieczeństwami to prawdziwy komfort. Nie tylko w pracy, ale także w codziennych sytuacjach. Znając obowiązujące zasady, jakimi kieruje się pierwsza pomoc, można podjąć skuteczne działania np., gdy jest się świadkiem wypadku samochodowego lub zwykłego zasłabnięcia na ulicy. To naprawdę mały gest, który ma ogromne znaczenie przed przybyciem służb ratunkowych. Warto także wiedzieć, jak zachować się podczas pożaru lub wywołania fałszywego alarmu, by nie utrudnić sobie ewakuacji przez niewiedzę lub stres. Jasne komunikaty przekazują szkolenia PPOŻ (ochrona przeciwpożarowa).

Czy da się uniknąć zagrożeń znając zasady postępowania? Zapewne nie. Jednak można skutecznie przeciwstawić się niebezpieczeństwom i ograniczyć ich negatywne skutki.


Nie należy więc sprowadzać szkolenia BHP

Nawet dzieci w szkole są uczone o tym, jak zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji. Przeprowadzane są symulacje pożarowe, próbne ewakuacje, a na zajęcia zaprasza się funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, by omówić ważne kwestie, mogące uratować komuś zdrowie lub życie.

Nie należy więc sprowadzać szkolenia BHP do nudnych wykładów i czegoś, co trzeba odbyć dla świętego spokoju. Każdy z nas woli liczyć na to, że nic strasznego mu się nie przytrafi. Życie jednak pisze różne scenariusze. W niebezpiecznych warunkach, warto wiedzieć, jak się zachować i co robić, by wyjść z groźnej sytuacji bez szwanku. Dlatego tak ważna jest znajomość zasad PPOŻ (ochrona przeciwpożarowa) oraz umiejętność udzielenia wsparcia osobie poszkodowanej (pierwsza pomoc). Są to na tyle ważne aspekty, że już dzieci oswaja się z faktem, że mogą kiedyś uratować komuś życie- najważniejsze, by nie bały się zareagować.

W sytuacji zagrożenia, należy odrzucić strach przed zrobieniem czegoś źle. Sprawne reakcje są nieocenionymi chwilami ratującymi życie.


Może ona uratować życie lub ułatwić

Każda firma ma obowiązek wdrażania przepisów bhp (bezpieczeństwa i higieny pracy) oraz ppoż (ochrony przeciwpożarowej). Przepisy te regulują zachowanie bezpieczeństwa w pracy oraz reagowanie
w sytuacjach wypadków, pożarów czy klęsk żywiołowych.

Szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich pracowników. Wielu pracodawców traktuje je jednak po macoszemu, jako coś, co tylko zajmuje czas. Nie jest to prawidłowa postawa, bowiem znajomość przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy może uratować zdrowie, a nawet życie. Niezachowanie procedur bezpieczeństwa może skończyć się wypadkiem, a i w takiej sytuacji ważna jest znajomość przepisów, aby wiedzieć, jak postąpić w razie takiej nieprzyjemnej sytuacji losowej.

Mimo iż nikt z nas nie zakłada poważnych wypadków w miejscu pracy, mogą się one wydarzyć, stąd równie ważne jest przeszkolenie pracowników w zakresie pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc, to postępowanie ratujące życie lub zdrowie, zanim pojawi się karetka z wykwalifikowanym personelem. Może ona uratować życie lub ułatwić powrót do zdrowia.

Inwestycja w szkolenia pracowników z zakresu BHP, ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy jest zatem inwestycją w bezpieczeństwo naszych pracowników.


Szkolenia niezbędne w pracy

Bezpieczeństwo i higiena pracy. Brzmi znajomo? Nic dziwnego, zapewne każdy z nas miał do czynienia z tym pojęciem w swoim miejscu pracy. Szkolenia BHP zaznajamiają zatrudnione osoby z czynnikami mogącymi stanowić zagrożenie dla siebie oraz innych współpracowników i uczą, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach. Dlatego pracodawca powinien pamiętać o przeprowadzeniu odpowiednich działań wśród swojej kadry.

Istotne jest odbycie:
- szkolenia wstępnego (przed dopuszczeniem osoby do pracy na danym stanowisku),
- szkolenia okresowego (odbywające się cyklicznie w trakcie zatrudnienia).

W zależności od zapotrzebowania, szkolenia mogą obejmować także symulacje pożarów, próby ewakuacyjne itp., czyli przekazywanie wiedzy o ochronie przeciwpożarowej (PPOŻ). Szczególnym zainteresowaniem wśród nauczycieli, opiekunów i trenerów cieszy się pierwsza pomoc, czyli czynności, mogące uratować komuś życie przed przybyciem służb medycznych.

Wszelkie kursy mające na celu dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka są najcenniejszą wiedzą. Warto o tym pamiętać.



© 2019 http://bhp.informator.podhale.pl/